O deweloperze

 

White Stone to deweloper nowoczesnych nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce, czynnie zaangażowany w tworzenie nowej jakości tak w sektorze deweloperskim, jak i miejskiej architekturze. W portfolio firmy znajdują się kameralne osiedla i duże, wielokondygnacyjne apartamentowce, kompleksy biurowców klasy A oraz historyczne nieruchomości, poddawane rewitalizacji, jak warszawski Fort Mokotów.

Wszechstronność i kompleksowość Grupy widoczna jest również w strukturze firmy. Zatrudnia ona pełen wachlarz specjalistów – od obecnych w branży od ponad 20 lat, posiadających wypracowane metody organizacji przedsięwzięć inwestycyjnych inżynierów, poprzez znakomicie wykształconych, dobrze poruszających się w nowoczesnym świecie biznesu mengerów, na pełnych zaangażowania i pasji młodych ludziach kończąc. Razem tworzą oni projekty innowacyjne, dopasowane do potrzeb mieszkańców, użytkowników i miejskiego krajobrazu.

Firma oferuje optymalne rozwiązania spółkom celowym, powołanym do realizacji inwestycji
w ramach grupy kapitałowej. Taka forma organizacyjna zapewnia profesjonalną obsługę i kontrolę nad realizowanymi projektami oraz podnosi bezpieczeństwo finansowe inwestycji.

>

Historia pierwszych projektów deweloperskich sięga roku 1995, a pod aktualną nazwą White Stone działa od 2012 r. Do portfolio zrealizowanych inwestycji należą m.in.: kompleks apartamentowców przy ul. Biały Kamień i Chodkiewicza (ponad 18,5 ha), Multimedialny Dom Plusa czy biurowiec Harmony Office Center w Warszawie.

Spółka stawia na nowoczesną architekturę i design, a także najwyższą jakość wykonania, dlatego jej projekty często były wyróżniane w konkursach.
White Stone zdobył między innymi nagrodę przyznawaną przez Stowarzyszenie Architektów Polskich, zwyciężył także jako deweloper w konkursie „Orły Polskiego Budownictwa”.

W skład White Stone, jako „umbrella brandu”, wchodzą trzy struktury o odmiennych profilach działalności: White Stone Development, White Stone Constructions oraz White Stone
Art & Culture. Taki podział pozwala na realizację wyspecjalizowanych projektów w każdym z tych obszarów, z których Art & Culture jest również wyrazem własnych zainteresowań i pasji ludzi skupionych w White Stone.